Prelegenci

Nikodem Bończa Tomaszewski
Dyrektor / Centralny Ośrodek Informatyki

Menedżer IT, publicysta, dyrektor Centralnego Ośrodka Informatyki (COI), a wcześniej twórca i dyrektor Narodowego Archiwum Cyfrowego (NAC). W swojej pracy stara się twórczo łączyć perspektywę humanistyczną (doktorat z historii) z zamiłowaniem do nowych technologii.

Pierwszym owocem tego połączenia było zbudowanie od zera Narodowego Archiwum Cyfrowego - nowoczesnej instytucji o europejskiej renomie na pograniczu IT i świata kultury. W COI zbudował pierwszy w sektorze publicznym zespół zdolny do prowadzenia strategicznych dla państwa projektów IT od A do Z. Od początku też przyjął kierunek rozwoju usług cyfrowych dla obywateli i przedsiębiorców w oparciu o dane z rejestrów państwowych MSW.

Ma wieloletnie doświadczenie w zakresie skutecznej informatyzacji jednostek administracji publicznej (program pl.ID, CEPiK 2.0) pełnił funkcję pełnomocnika ds. informatyzacji i digitalizacji w archiwach państwowych, był członkiem Rady Informatyzacji MSWiA, jest autorem wielu tekstów publicystycznych. Prywatnie entuzjasta wspinaczki sportowej, tata trzech córek.